Göteborgs Bowlingförbund

Utvecklat av     Meriq

Anmälda spelare för Individuella DM 2018

<< Tillbaka              Skriv ut

Herr

  Namn Klubb Start
1. Adam Andersson Team Pergamon BC Tisdagen den 17 april 19:00
2. Andreas Kleinschnittger Team Pergamon BC Tisdagen den 17 april 19:00
3. Anton Elofsson Team Pergamon BC Onsdagen den 25 april 18:00 Herrar A
4. Arvid Thomsson BK Joker Söndagen den 22 april 11:00
5. Axel Engblom Team Pergamon BC Tisdagen den 17 april 19:00
6. Bengt-Arne Nordin BK Grävlingen Tisdagen den 10 april 17:15
7. Bonny Lilja Hönö BK Onsdagen den 18 april 18:00
8. Christer Jakobsson Kungälvs BK Måndagen den 16 april 18:00
9. Christer Petersson BK Joker Söndagen den 22 april 11:00
10. Christian Lundström BK Joker Söndagen den 22 april 11:00
11. Conny Lorentsson BK Joker Söndagen den 22 april 11:00
12. Daniel Johansson BK Astoria Söndagen den 22 april 11:00
13. Edward Karle Örgryte IS BF Lördagen den 21 april 11:00
14. Göran Kuhlin Team Partille BC Söndagen den 22 april 11:00
15. Göran Nordin BK Virveln Onsdagen den 11 april 18:00
16. Henrik Kärrman BK Joker Söndagen den 22 april 11:00
17. Jan Lindström IK Heim Tisdagen den 10 april 17:15
18. Jan-Erik Karlsson Team Partille BC Lördagen den 21 april 11:00
19. Jan-Erik Silvén IK Heim Måndagen den 16 april 18:00
20. Jani Silvén Team Lerum BC Söndagen den 22 april 11:00
21. Jesper Johansson BK Joker Söndagen den 22 april 11:00
22. Jesper Larsen Team Pergamon BC Onsdagen den 25 april 18:00 Herrar A
23. Joachim Lind BK Joker Söndagen den 22 april 11:00
24. Johnny Magnusson Kabare BS Tisdagen den 17 april 19:00
25. Joline Almer BK Astoria Söndagen den 22 april 11:00
26. Jonas Granath BK Joker Söndagen den 22 april 11:00
27. Kim Ojala Team Pergamon BC Onsdagen den 25 april 18:00 Herrar A
28. Kurt Johansson Team Partille BC Söndagen den 22 april 11:00
29. Larry Hedlund BK Hu-Pi Onsdagen den 18 april 18:00
30. Lars Lundahl Örgryte IS BF Lördagen den 21 april 11:00
31. Lennart Aronson BK Grävlingen Tisdagen den 10 april 17:15
32. Lennart Pettersson BK Astoria Måndagen den 16 april 18:00
33. Mattias Olsson Team Pergamon BC Tisdagen den 17 april 19:00
34. Morgan Nordin IFK Göteborg Bowling Herr Tisdagen den 10 april 17:15
35. Olle Svensson BK Joker Söndagen den 22 april 11:00
36. Per-Gunnar Strömberg BK Grävlingen Tisdagen den 10 april 17:15
37. Peter Karlsson IK Heim Måndagen den 16 april 18:00
38. Peter Roos BK Joker Söndagen den 22 april 11:00
39. Peter Thorsson BK Grävlingen Tisdagen den 10 april 17:15
40. Peter Wiking BK Grävlingen Tisdagen den 10 april 17:15
41. Petter Hallsberg BK Joker Söndagen den 22 april 11:00
42. Pär Svensson Team Pergamon BC Tisdagen den 17 april 19:00
43. Rasmus Grönlund BK Joker Söndagen den 22 april 11:00
44. Robert Kjellberg IFK Göteborg Bowling Herr Tisdagen den 17 april 19:00
45. Robin Skans Team Alingsås BC Lördagen den 21 april 11:00
46. Sebastian Carlund BK Astoria Måndagen den 16 april 18:00
47. Stefan Roos BK Joker Söndagen den 22 april 11:00
48. Thobias Karlsson BK Joker Söndagen den 22 april 11:00
49. Tim Davidsson BK Joker Söndagen den 22 april 11:00
50. Ulf Johansson BK Joker Söndagen den 22 april 11:00

Dam

  Namn Klubb Start
1. Aleksandra Grumic Team X-Calibur BK Måndagen den 9 april 18:00
2. Anne-Marie Bjunert IFK Göteborg Bowling Dam Måndagen den 9 april 18:00
3. Anneli Malmer Hönö BK Onsdagen den 18 april 18:00
4. Annika Jonsson Nord Örgryte IS BF Måndagen den 9 april 18:00
5. Gun Gabrielsson för. The Golden Bowlers Onsdagen den 11 april 18:00
6. Gungerd Westerberg IFK Göteborg Bowling Dam Onsdagen den 11 april 18:00
7. Gunvor Gustafsson IFK Göteborg Bowling Dam Onsdagen den 11 april 18:00
8. Inger Petterson Kungälvs BK Måndagen den 16 april 18:00
9. Jeanette Johansson Team X-Calibur BK Onsdagen den 18 april 18:00
10. Johanna Kilander IFK Göteborg Bowling Dam Söndagen den 22 april 11:00
11. Marie Alm Örgryte IS BF Måndagen den 9 april 18:00
12. Marie Bengtsson Örgryte IS BF Lördagen den 21 april 11:00
13. Marie Larsson IFK Göteborg Bowling Dam Måndagen den 9 april 18:00
14. Mariette Svensson Kungälvs BK Måndagen den 16 april 18:00
15. Monica Hellberg IK Heim Tisdagen den 10 april 17:15
16. Petra Johansson BK Astoria Söndagen den 22 april 11:00
17. Pirjo Toivanen IFK Göteborg Bowling Dam Måndagen den 9 april 18:00
18. Renée Karlsson IK Heim Måndagen den 16 april 18:00
19. Sandra Eriksson Team X-Calibur BK Söndagen den 22 april 11:00
20. Yvonne Thorsson BK Grävlingen Tisdagen den 10 april 17:15

Ungdom/Junior

  Namn Klubb Start
1. Jesper Jacobsen Team Pergamon BC Tisdagen den 17 april 19:00
2. Kasper Kjellberg IFK Göteborg Bowling Herr Tisdagen den 17 april 19:00
3. Samuel Svensson Kungälvs BK Måndagen den 16 april 18:00
4. Sara Hedlund BK Hu-Pi Onsdagen den 18 april 18:00
5. Timmie Ahl IK Sterling Onsdagen den 18 april 18:00